Menu
Your Cart
Sitemizden yapacağınız 150 TL üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücretsiz !

Vakfıkebir Külek Peyniri

Vakfıkebir Külek Peyniri

Mahreç İşareti     

Tescil No : 764

Tescil Tarihi : 25.05.2021

Başvuru No : C2018/129

Başvuru Tarihi : 25.06.2018

Coğrafi İşaretin Türü : Mahreç işareti

Tescil Ettiren : Vakfıkebir

Coğrafi Sınırı : Trabzon ili Vakfıkebir ilçesi

 

Külek Peyniri, uzun yıllardır geleneksel olarak üretilen ve coğrafi sınır ile ün bağı bulunan, külek adı verilen ahşap kaplar içinde toprak altında veya fındık kabuklarında 3-6 ay olgunlaştırılıp muhafaza edilen peynirdir.

İnek veya koyun sütünden üretilen Vakfıkebir Külek Peyniri; peynir mayası (rennet) veya doğal kursak mayası (şırdan) kullanılarak üretilen peynir ile çökelek karışımından oluşur. Peynir ve çökelek küleklere, katmanlar halinde basılır. Böylelikle katmanlı bir görünüme sahip olan Vakfıkebir Külek Peyniri, toprak altında veya fındık kabukları içinde suyunu kaybederek olgunlaşırken, tipik bir eskitme peynir tadına sahip.


TÜRK PATENT TESCİL BİLGİLERİ VE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALAR

Vakfıkebir Külek Peyniri
Ücretsiz Kargo Yeni Stoklar Tükendi
Model: 080003
Vakfıkebir in sütlerinden geleneksel sulu haşlama yöntemiyle işlenerek ahşap külek içine peynir koyulması ile üretilir. Kat kat dizilen peynirler külekte aylarca bekletilerek olgunlaştırılması sağlanır. Böylece tamamıyla doğal, kendine has lezzete kavuşur. ..
₺100,00 Vergiler Hariç:₺100,00
Satıcının Puanı
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.