Menu
Your Cart
Sitemizden yapacağınız 150 TL üzeri tüm alışverişlerinizde kargo ücretsiz !

Hatila Balı

Hatila Balı

Menşe Adı   

Tescil No : 893

Tescil Tarihi : 17.09.2021

Başvuru No : C2020/473

Başvuru Tarihi : 31.12.2020

Coğrafi İşaretin Türü : Menşe adı

Tescil Ettiren : Sınırlı Sorumlu Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Coğrafi Sınır : Artvin ili Merkez ilçe Hatila Köyü ve Milli Parkı

 

Hatila Balı; Artvin ili Merkez ilçesine bağlı Taşlıca Köyünde üretilir. Taşlıca Köyünün eski adı Hatila olup köy, 1994 yılında Milli Park sınırları içinde kalmıştır. Bu alan Hatila Vadisi olarak bilinir. Vadi boyunca litolojik farklılıklardan kaynaklanan eğim kırıkları, şelaleler oluşturarak vadinin orta ve yukarı ağzında çok zengin ve yoğun olan vejetatif örtünün gelişmesini sağlamıştır. Bu bitki örtüsü relikt bir özellik gösterir ve endemik karakterde olanlar da dahil olmak üzere, 1.349’dan fazla bitki türünü ve çeşidini barındırır. Bu durum arı varlığını ve bal üretimini olumlu etkiler. Coğrafi sınırdaki arıcılık faaliyetleri, yaklaşık üç yüz yıllık bir geçmişe sahip olup, geleneksel arıcılık yöntem ve araçlarının kullanılması ile bal üretimi yapılır. Hatila Balının üretiminde; Kafkas ve Kafkas melezi ırkı arıları kullanılır.

 

TÜRK PATENT TESCİL BİLGİLERİ VE FAALİYET GÖSTEREN FİRMALAR

Hatila Balı
Ücretsiz Kargo Yeni Fırsat Stokta Mevcut
Model: Hatila Balı 1 Kg
Artvin yöresel hatila vadisinden üretilen şeker ve katkı maddesi bulunmayan Türk Patent tarafından tescilli organaik bal.Ücretsiz kargo ile hemen sipariş verin...
₺250,00 Vergiler Hariç:₺250,00
Satıcının Puanı
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)
We use cookies and other similar technologies to improve your browsing experience and the functionality of our site. Privacy Policy.